Bez obawy o księgowość w firmie

Trudne zadanie dla przedsiębiorcy

Pierwsza działalność gospodarcza jest olbrzymim przeżyciem dla każdego przedsiębiorcy. Z pozoru założenie jej nie jest niczym trudnym, jednak trzeba patrzeć na ogół tej sytuacji. Pierwszy raz wypełnianie określonych, niełatwych dokumentów. Co więcej, nie ma tak, że ktoś założy sobie działalność i już może robić, co chce. Trzeba określić ramy działalności oraz wszystko unormować. Jednym z takich elementów jest księgowość. Każdy przedsiębiorca stoi przed wyborem – albo samemu będzie rozliczał swoją firmę, albo zleci to specjalistom prowadzącym firmy księgowe, czyli tzw. księgowość mokotów zewnętrzna. Również firmy księgowe można rozdzielać na takie, które działają lokalnie i firmy księgowe on-line, gdzie prawdopodobnie nigdy nie spotka się twarzą w twarz z księgową.

Samodzielne rozliczanie

Dla wielu osób, szczególnie tych, które nie mają doświadczenia w rachunkowości, będzie to bardzo duża inwestycja czasowa. Opanowanie niezbędnych podstaw zajmie dużo czasu, a to nie wszystko. Trzeba także mieć na uwadze zmiany w prawie i nowe interpelacje, które całkowicie mogą zaburzyć obecny sposób rozliczeń. A jeśli nie zwróci się na to uwagi, skutkami mogą być kary finansowe nałożone przez urzędy. Wystarczy pomyśleć, że cały ten czas można było wykorzystać na swoje przedsiębiorstwo i jego rozwój. Z pewnością czas jest cenniejszy niż 100-200 złotych miesięcznie na porządną księgowość mokotów zewnętrzną.

Księgowość zewnętrzna

Wybierając księgowość mokotów trzeba pamiętać o tym, że to księgowi będą reprezentować nas przed Urzędem Skarbowym czy ZUS-em. To oni będą załatwiać wszelkie sprawy z tymi urzędami, a wielu przedsiębiorców doskonale wie, że w przypadku jakichś niejasności, bardzo rzadko kończy się na jednej wizycie. Tak naprawdę to wizyty u księgowych są jednorazowe w miesiącu, gdzie dostarcza się tylko niezbędne faktury i tyle. Jeśli natomiast wybierze się księgowość internetową to wszystkie dokumenty po prostu wgrywa się do ich systemu i otrzymuje wszelkie informacje na temat zbliżających się płatności itd. Dlatego warto wybrać rozwiązanie, które zapewni oszczędność czasu przy bardzo małym nakładzie finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + four =